"an independent online kurdish website

زمان دادگاهی مسعود شمس‌نژاد، وکیل مدافع کُرد از سوی شعبه‌ ٢ دادگاه انقلاب شهر ارومیه به ریاست خدادادی، برای ١٧ ارديبهشت این ماه تعیین شده است.mesud-shems-nejad

خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: زمان دادگاهی مسعود شمس‌نژاد وكيل كُرد اهل اروميه که سابقه ٥ سال تدريس در دانشگاه‌هاى اروميه در رشته حقوق را دارد و تاکنون وكالت بسيارى از زندانيان سياسی كُرد در این شهر و سایر شهرهای استان آذربایجان غربی را برعهده داشته است، از سوی شعبه 2 دادگاه انقلاب شهر ارومیه به ریاست خدادادی برای 17 اردیبهشت‌ماه 1393 تعیین شد.

کیفرخواست این وکیل ارومیه‌ای پیش‌تر در ۲۱ فروردین‌ماه گذشته، از سوی شعبه‌ ۹ دادیاری شهر ارومیه به ریاست خدادادی با اتهاماتی همچون تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه‌‌های کُردی زبان خارج از کشور، انتشار مطالب و اخبار کذب و عضویت در یکی از احزاب کُرد، جهت صدور حکم به شعبه‌ یک دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی چابک ارسال شده بود. چند روز پیش به وی اعلام شده که برای ١٧ ارديبهشت، از سوی شعبه ٢ دادگاه انقلاب شهر ارومیه به ریاست خدادادی، زمان دادگاهی معین شده است.

به گفته یک منبع آگاه از این وکیل مدافع، با توجه به پرونده‌سازی‌هایی که از طرف نهادهای امنیتی علیه وی شده است، این نگرانی وجود دارد که حکم سنگینی برای وی صادر شود.

گفتنی است مدتی پیش از این مسعود شمس‌نژاد با مداخله و اعمال نفوذ دادگاه انقلاب و اداره‌ اطلاعات ارومیه، به صورت موقت از کانون وکلای آذربایجان غربی تعلیق شده بود.

مسعود شمس‌نژاد وکیل پایه یک دادگستری و استاد سابق دانشگاه پیام نور و آزاد ارومیه، ۱۹ اردیبهشت‌ماه 1392 با دستور بازپرس شعبه‌ ۵ ارومیه، ویژه جرائم خاص با قرار بازداشت روانه‌ زندان مرکزی ارومیه شد. سابقه‌ این پرونده به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 1390 برمی‌گردد که این وکیل دادگستری به عنوان نامزد در انتخابات ثبت‌نام کرد. برای رد صلاحیت این وکیل در انتخابات، مقامات اقدام به باز کردن یک پرونده به اتهام هواداری از احزاب کُرد برای او کردند و تا اردیبشت‌ماه 1393 که دوباره او برای انتخابات شوارای ارومیه ثبت‌نام کرده بود، این بار جهت رد صلاحیت، او را بازداشت کرده و اتهاماتی به او تفهیم شد.

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی