"an independent online kurdish website

شش تن از زندانیان عقیدتی اهل سنت بنام‌های حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی، جهانگیر دهقانی، صدیق محمدی و سیدهادی حسینی

از روز دوشنبه ۱۳ آبان ماه در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرائم و حکم ناعادلانه اعدام که برایشان صادر شده، دست به اعتصاب غذا زدند.

این شش زندانی که همگی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به اعدام محکوم شده‌اند بر بی‌گناهی خود اصرار داشته و خواهان بررسی مجدد پرونده‌هایشان در دادگاهی عادل و علنی هستند.

این اقدام پر مخاطره زندانیان در پیگیری مطالبات بحق خود با گذشت نزدیک به چهل روز از اعتصاب غذا موجب نگرانی جامعه مدنی نسبت به سلامت جسمی ایشان شده است. بنابه آخرین گزارش ازاعتصاب کنندگان شرایط جسمی نگران کننده‌ای دارند. و هر روز وضع جمسی آنها وخیم تر میشود.

از این رو ما به عنوان نهادهای حقوق بشری ضمن اعلام نگرانی نسبت به وضعیت جسمی زندانیان اعتصابی در زندان قزل حصار ، بر استفاده از ظرفیت ها و روش های دیگر برای پیگیری این مطالبات؛ تاکید می کنیم و از این عزیزان می خواهیم با پایان دادن به اعتصاب خود به نگرانی جامعه‌ی مدنی و خانواده های خود نیز پایان دهند.

ما همچنین از جامعه بین المللی می‌خواهیم با ایجاد فشار بر قوه قضائیه ایران خواهان پایان دادن به نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در کشور ایران شوند.

سازمان حقوق بشر کردستان

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۲ – 2013 December 12

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی