"an independent online kurdish website

آقای ترامپ از زمان آغاز اعتراض ها، بارها موضع خود را درباره همراهی با مردم ایران بیان کرده است.

همزمان با ادامه تظاهرات خیابانی در ایران، دولت پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه از تهران خواست به محدود کردن دسترسی شهروندان ایرانی به اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، معاون وزیر خارجه آمریکا گفت ایالات متحده از ایران می‌خواهد «این سایت‌ها را باز کند؛» و افزود اینستاگرام، تلگرام و برنامه‌های دیگر، «مسیرهایی مشروع برای ارتباط هستند.»

استیو گلدستاین اضافه کرد که ایالات متحده همچنان از طریق حساب‌های وزارت خارجه در فیسبوک، توئیتر و دیگر بسترهای اینترنتی با ایرانی‌ها به زبان فارسی در ارتباط است.

او با اشاره به این که ایالات متحده از معترضان در ایران «می‌خواهد به مبارزه برای آنچه درست است ادامه دهند،» گفت واشنگتن «موظف است که کنار نایستند.»

رئیس جمهوری ایالات متحده نیز پیشتر در صبح روز سه شنبه، و در تازه ترین موضع گیری خود درباره اعتراض های گسترده در ایران، گفت ایالات متحده وقایع ایران را زیر نظر دارد.

پرزیدنت دونالد ترامپ روز سه شنبه ۱۲ دی، در تازه ترین موضع گیری، روی حساب توئیتر خود نوشت: «مردم ایران سرانجام در حال اقدام علیه حکومت فاسد و بی‌رحم کشورشان هستند. تمام پولی که رئیس‌جمهور اوباما آنقدر احمقانه به آنها داد خرج تروریسم و جیب‌های خودشان شد.»

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «مردم با غذای کم، تورم بالا و نقض حقوق بشر مواجه هستند. آمریکا در حال نظاره است.»

این چندمین موضع گیری آقای ترامپ از زمان آغاز اعتراض های گسترده در ایران است.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پیشتر گفته بود زمان تغییر در ایران فرا رسیده است.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه یازدهم دیماه در توئیتر نوشت: «ایران، به رغم توافقنامه بسیار بدی که از سوی دولت اوباما با آنها امضا شد، در تمامی زمینه ها شکست خورده است. مردم بزرگ ایران برای سالهای زیادی سرکوب شده اند. آنها گرسنه غذا و آزادی هستند. همراه با حقوق بشر، ثروت ایران در حال چپاول شدن است. زمان تغییر فرا رسیده!»

پرزیدنت دونالد ترامپ، یکشنبه ۱۰ دی هم در توئیتر خود نوشت: ایران، نخستین دولت حامی تروریسم با موارد زیادی از نقض حقوق بشر که به صورت ساعتی اتفاق می افتد، حالا اینترنت را هم قطع کرده تا تظاهرکنندگان دوستار صلح نتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. اصلا خوب نیست!

پیش از این آقای ترامپ در موضع گیری جداگانه اعلام کرد با مردم ایران همراهی می کند. رئیس جمهوری آمریکا در اولین واکنش به اعتراضات در مشهد و کرمانشاه، خواستار توجه حکومت ایران به مطالبات مردم و تظاهرات مسالمت آمیز ایران شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه هم همزمان با سومین روز اعتراضات در ایران، یک نقل قول خود در سازمان ملل در شهریور را در توئیتر گذاشت که در آن گفته بود، مردم ایران با گزینه های مقابل خودشان درباره سرنوشت شان روبرو هستند.

 

روز شمار اعتراض‌های گسترده در ایران

اعتراض‌ها در ایران از روز پنجشنبه ۷ دیماه، در شهرهای ایران آغاز شد. ابتدا این اعتراض‌ها شعارهای اقتصادی داشت اما به تدریج از مشهد، به کرمانشاه و سایر شهرهای ایران کشیده شد. در اعتراض های گسترده در شهرهای بزرگ و کوچک ایران، مردم معترض شعارهایی علیه نظام و رهبر جمهوری اسلامی سر دادند.

مقام های ایران اختلاف در اینترنت و شبکه های اجتماعی ایجاد کرده اند، موضوعی که با انتقاد شدید دولت آمریکا روبرو شده است.

 

منبع: صدای امریکا

 …..

ایران پرس نیوز

فیلم؛ خامنه ای الاغه، یک دستش هم چلاقه

همدان -10 دی شعار مردم : خامنه ای الاغه ، یک دستش هم چلاقه

https://www.youtube.com/watch?v=ygjvS0uamIg

 

فیلم؛ درگیری امشب در میدان انقلاب تهران

 

https://www.youtube.com/watch?v=q_k47mRCNSI

 

فیلم دلخراش؛ ایران: دستکم 9 تن دیگر را کشتند

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از تلویزیون جمهوری اسلامی، در درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی شب گذشته در استان اصفهان دستکم 9 نفر کشته شدند.

صداوسیمای جمهوری اسلامی اعلام کرد: دیشب شهرهای قهدریجان، خمینی شهر، کهریزسنگ، شاهین شهر، فولاد شهر، زرین شهر، نجف آباد؛ شب نا آرامی را سپری کردند.

این در حالیست که حدود چهار هزار نیروی یگان ویژه به شهر قهدریجان اعزام شده اند و در حال حاضر شهر حالت حکومت نظامی به خود گرفته است.

https://www.youtube.com/watch?v=oavrye7uIwQ

 

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی