"an independent online kurdish website

بدیع حسین‌پناهی فعال سیاسی كُرد كه چند ماه پیش توسط نیروهای امنیتی در بندر كیش بازداشت شد، کماکان در زندان بندر لنگه در بلاتكلیفی به‌سر می‌برد.zindan-mile

خبرگزاری دیدبان حقوق بشر کردستان: بدیع حسین‌پناهی فعال سیاسی كُرد و اهل شهرستان دهگلان در استان کردستان كه اوایل بهمن‌ماه 1392، توسط نیروهای امنیتی بندر کیش بازاداشت شد، پس از سپری شدن 3 ماه از بازداشت وی هنوز در زندان بندر لنگه در بلاتكلیفی به‌سر می‌برد.

بدیع حسین‌پناهی متولد ١٣٦٤ و اهل روستای قروچای از توابع شهرستان دهگلان است و در سال‌های اخیر به اتهام‌های امنیتی، چند بار بازاداشت شده است. وی در یك سال گذشته در شهرستان كیش به كارگری مشغول بوده كه در اوایل بهمن‌ماه 1392، بدون هیچ دلیلی توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و پس از بازجویی‌های پی‌درپی در اداره اطلاعات، به زندان بندر لنگه منتقل شد.

گفته می‌شود بدیع حسین‌پناهی پسرخاله انور حسین‌پناهی فعال مدنی كُرد است كه مدتی پیش پس از سپری كردن 6 سال زندان با قید وثیقه و همچنین تبعید به خارج از محل زندگی خود، از زندان مركزی سنندج آزاد شد.

گفتنی است انور حسین‌پناهی هم‌اکنون در تبعید و در خارج از کردستان به‌سر می‌برد و لازم به ذکر است که در طول ۶ سال اخیر بعد از دستگیری انور حسین‌پناهی، تاکنون بیش از ۳۳ نفر از خانواده حسین‌پناهی به‌طور جداگانه و به بهانه‌های مختلف دستگیر شده‌اند.

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی