"an independent online kurdish website

حدود ۳۵ قایق تندرو مجهز به مسلسل همراه با حملات هلیکوپترها و جت های جنگی در مانوری برای شبیه سازی برخورد با قایق های تندروی ایرانی در فلوریدای آمریکا شرکت کردند.serbazi-amrikayi-0

این مانور را پایگاه نیروی هوایی اگلین سازماندهی کرد و نام آن را «حمله چکشی» نهاد تا به یکی از تهدیدهای صورت گرفته علیه نیروی دریایی آمریکا یعنی حملات از سوی قایق های تندرو رسیدگی کند.

ایران بارها با استفاده از قایق های کوچک تندرو برای کشتی های نیروی دریایی آمریکا در آبهای آزاد خلیج فارس مزاحمت ایجاد کرده که به نوشته بیزنس اینسایدر هر یک از این اقدامات قابلیت تبدیل شدن فوری به درگیری های وسیع تر را داشت.

کشتی های نیروی دریایی آمریکا همچنین در موقعیت مشابه در مقابل قایق های تندروی حوثی های یمن با حمایت ایران قرار گرفت و گلوله هایی را به علامت هشدار شلیک کرد.

پیش از آن در ماه ژانویه یک کشتی عربستان سعودی در خلیج یمن هدف حمله سه قایق تندروی حوثی های تحت حمایت ایران قرار گرفت و دو ملوان سعودی کشته شدند.

نیروی دریایی آمریکا به نقطه ضعف کشتی های عظیم و میلیون ها دلاری خود در مقابل قایق های کوچک و ارزان واقف است اما حمله ماه ژانویه در یمن ثابت کرد که تهدید جدی تر از آن چیزی است که گمان می شد.

بخشی از هدف مانور سالانه نیروی هوایی آمریکا پاسخگویی به این پرسش است که نیروی دریایی چطور باید با حملات ناگهانی قایق های تندرو مقابله کند.

یک سرهنگ ارتش آمریکا گفت یکی از موقعیت هایی که در این مانور تمرین شد دقیقا شبیه سازی آنچه بود که با نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران پیشتر تجربه شده بود.

پاتریک مگاهان یک کارشناس نظامی ایران در بنیاد دفاع از دموکراسی به بیزنس اینسایدر گفت که حتی بدون نیروی هوایی، نیروی دریایی آمریکا راه های فراوانی برای مقابله با تهدید حملات قایقی به سبک ایران دارد.

او گفت: «هلیکوپترهای آپاچی ارتش آمریکا نیز بارها با هدف تمرین دقیق این موقعیت ها در خلیج فارس در مانور شرکت کرده اند.»

serbazi-amrikayi-1

منبع: صدای امریکا

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی