"an independent online kurdish website

گزارش‌ها حاکی است که پس از بازداشت چند ساعته رابرت مک‌ایر سفیر بریتانیا در تهران، و بالا گرفتن تنش‌ بین مقامات این کشور با ایران، آقای مک‌ایر به لندن بازگشت.

روزنامه ایندیپندنت روز چهارشنبه ۲۵ دی ماه با اعلام این خبر نوشت وزارت خارجه بریتانیا اعلام کرده که «این سفر از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده است» و تاکید کرد که وی طی چند روز آینده به تهران باز خواهد گشت.

سخنگوی وزارت خارجه بریتانیا همچنین گفت این‌که سفیران ما برای انجام رایزنی و گفت‌وگو به لندن بازگردند «کاملاً معمول» است.

سفر مک‌ایر به لندن در حالی صورت گرفته است که تنش بین مقامات ایران و بریتانیا بالا گرفته و قوه قضائیه ایران نیز خواستار «اخراج» او شد.

روز شنبه آقای مک‌ایر در یک تجمع برای یادبود کشته‌های این هواپیما حضور یافت.

بازداشت چند ساعته سفیر بریتانیا در تهران، واکنش تند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا را در پی داشت.

بامداد چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراین دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی به مقصد کی‌یف در حوالی شهر جدید پرند استان تهران با ۱۷۶ سرنشین سقوط کرد. جمهوری اسلامی ایران روز شنبه ۲۱ دی و پس از چند روز انکار سرانجام بر اثر فشارهای بین‌المللی اعتراف کرد که سرنگونی هواپیمای مسافربری با شلیک غیرعمد موشک توسط سپاه پاسداران صورت گرفته است.ساعتی پس از اعتراف جمهوری اسلامی به سرنگونی هواپیمای مسافربری، دور تازه اعتراضات در شهرهای مختلف ایران آغاز شده است.

در پی این اعتراضات، پرزیدنت ترامپ و دیگر مقامات آمریکا ضمن حمایت از مردم ایران، به رژیم ایران هشدار دادند و خواستار عدم سرکوب معترضان شدند.

منبع: صدای امریکا

…..

پێشمەرگەکان

علم الهدی (امام جمعه مشهد): اینهایی که از روی پرچم آمریکا و اسراییل رد نمی شوند ستون پنجم دشمن اند

سفیر انگلیس باید تکه تکه شود.

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی