"an independent online kurdish website

مردم غیور کردستان و  ایران  با هدف سرنگونی کامل جمهوری اسلامی به سنگرهای مبارزه پیوستند و شعار مرگ بر دیکتاتور سردادند.

  • ارومیه – شروع تظاهرات شبانه همراه با راهبندان اعتراضی
  • به آتش کشیدن تصویر منحوس خامنه ای توسط جوانان قیام در عبدالعظیم تهران
  • ویدئویی از حسین رونقی قبل رفتن به زندان: حسین رونقی: سکوت نکنید، سکوت شما منجر به سرکوب بیشتر می‌شود. حامد اسماعیلیون: اگر درباره جنایت سکوت کنیم، فراموش می‌شود. نوید افکاری: سکوت شما یعنی حمایت از ظلم و ظالم. امین بذرگر: سکوت ما خیانت است. برای سکوت نکردن.
  • پیامی صوتی که در آن #یلدا_آقافضلی، معترض جوانی که بعد از آزادی از زندان در خانه جان باخت، از شکنجه شدن در زندان قرچک برای دوستش روایت می‌کند.  مراسم خاکسپاری این هنرمند ۱۹ ساله‌ روز شنبه تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.
  • پرونده سازی جدید جنایی برای یک پدر دادخواه آبان، برای طناب دارشان دنبال گردن می گردند. #رضا_سلمانزاده,   پدر دادخواه #مهدی_سلمانزاده ، از شهیدان قیام آبان ،  بعد از آتش سوزی زندان اوین مجروح و در همان حال از بند ۸ به مکان دیگری منتقل شده. بعد از نزدیک به یکماه بی خبری ، ماموران و مسولان زندان به پسر وی که برای پیگیری وضعیت به آنجا مراجعه کرده بود  گفته اند برای پدر پرونده جنایی باز کرده اند، برای طناب دارشان دنبال گردن می گردند. در این کلیپ پیام_سلمانزاده پسر رضا سلمانزاده آخرین وضعیت پدرش را توضیح میدهد، وخواهان حمایت مردم از این پدر دادخواه شده است.
  • برای سومین روز متوالی جوانان روستای بیوران از توابع سردشت در اعتراض به قتل همین حمزه توسط نیروهای هنگ‌مرزی دست به تجمع زدند. جوانان انقلابی شعار می دهند «فرزند آتش و خون هستیم، انتقام شهید را خواهیم گرفت».
  • اولاف شولز، صدر اعظم آلمان، با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود، با اعلام همبستگی با خیزش سراسری ایرانیان از تحریم‌های بیشتر اتحادیه اروپا در هفته آینده خبر داد، او اعلام کرد:« وقتی حقوق بشر نقض می شود باید نگاه کنیم وعمل کنیم، صدر اعظم آلمان همچنین رو به حکومت ایران گفت: شما کی هستید که اینطور مردم خودتان را می کُشید. هرکس چنین رفتاری کند ما در مقابلش خواهیم ایستاد.  ما در کنار مردمان معترض ایران هستیم.
  • پەرھام پەروەری پالەوانی چەندین دەورەی مەلەوانی لە دادگا فەرمایشیەکانی رژیم حوکمی محاربەیان بەسەردا سەپاندوە، باوکی پەرھام پروری باس لە چونیەتی گرتن و حوکمی پەرھام دەکات.
  • کامران ملک‌مطیعی، بازیگر و کارگردان با انتشار ویدیویی خطاب به ماموران امنیتی پیشنهاد داد که به‌جای سرکوب مردم، به فکر خرید چمدان و یادگیری زبان اسپانیایی برای رفتن به ونزوئلا باشند.

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی