"an independent online kurdish website

بنا بر گزارش های رسیده از احواز، چهار تن از شهروندان عرب از شهرستان فلاحیه (شادگان) طی حکم صادره در مورخه ۴/٠٩/٢٠١٢ شعبه اول دادگاه انقلاب اخوازzndan

و به کیفر خواست به شماره  ۹۰۱۰۴۳۶۳۰۰۴۰۰۷۹۱ به اعدام محکوم شده اند.

مقامات قضائی روز شنبه ١٣/٧/٢٠١٣ تأیید احکام اعدام را به محکومین و خانواده ها إبلاغ کرده اند. بر اساس این گزارش؛ عبدالرضا امیر خنافره، غازی عباسی، عبدالامیر مجدمی و شهاب عباسی به اتهام  محاربه با خدا و فساد فی الارض به اعدام محکوم شده اند.

خانواده هاي محكومين با تماس با فعالان حقوق بشر گفتند كه امروز ١٦/٧/٢٠١٣ فرزندان ما تماس گرفته و گفته اند كه روز پنج شنبه ١٨/٧/٢٠١٣ حكم إجراء خواهد شد.

در احکام جداگانه ای نیز  سه تن دیگر نیز به سه سال زندان در تبعید محکوم شده اند.

١-عبدالرضا امیر خنافره فرزند یونس متولد ١٣۶۶ مجرد، شاعر و ساکن شهر فلاحيه به اتهام محاربه و فساد فی الأرض به اعدام با تناب چوبه دار محکوم شد.

٢- غازی عباسی فرزند احمد متولد ١٣۶١ مجرد و شاعر است. عباسی نیز به اتهام محاربه و فساد فی الأرض به اعدام محکوم شده است.

٣-عبدالامیر مجدمی فرزند هوشنگ متولد ١٣۵٩ و متأهل، به اتهام محاربه و فساد فی الأرض محکوم به اعدام شده است.

۴-شهاب عباسی فرزند احمد متولد ١٣۶۵ و مجرد به اتهام محاربه و فساد فی الأرض به اعدام محکوم شده است . شهاب  عباسی هنگام مراجعه جهت دریافت کارت پایان خدمت در تهران دستگیر می شود.

۵- جاسم مقدم پیام فرزند سعید متولد ۱۳۶۴ و مجرد، به سه سال حبس در تبعید در زندان شهرستان اردبیل محکوم شده است.

۶-آقای سامی جدماوی نژاد فرزند عزیز متولد ۱۳۶۰ مجرد، به سه سال حبس در تبعید در زندان شهرستان اردبیل محکوم شده است.

۷- آقای هادی آلبوخنفرنژاد فرزند عبدالخضر متولد ۱۳۶۰ متاهل، به سه سال حبس در تبعید در زندان شهرستان اردبیل محکوم شده است.

این احکام در حالی صادر میشود که برای اعتراف گیری اجباری از متهمان , حتی خانواده هایشان هم برای مدت طولانی تحت شکنجه قرار گرفته بودند. یونس امیر خنافره پدر عبدالرضا امير خنافره از محکومین ؛ شش ماه در بازداشتگاههای وزارت اطلاعات و در مقابل دیدگان فرزندش مورد شکنجه واقع شده بود .وی چهل روز پيش به دلیل فشارهای وارده ناشی از بازداشت فرزندش و شکنجه های روحی , درگذشت ؛وي از معلمان بازنشسته شهر شادگان بوده است .

خانواده ها درخواست  حمایت نهادها و سازمانهاي حقوق بشري بين المللي و ايراني برای تلاش در جهت لغو این احکام و نجات فرزندان خود، خواستار اقدام فوري شدند.

كريم دحيمي فعال حقوق بشر

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی