"an independent online kurdish website

با اینکه ملت کورد سال جدید شمسی را با فاجعه سیلاب در سراسر کوردستان و پیامدهای تلخ آن آغاز کردند، اما با اعلام قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی، شعف و شادی گسترده‌ای مردم سراسر کوردستان را در بر گرفت.


مردمی که از همان روزهای نخستین روی کار آمدن جمهوری اسلامی ذات ضدبشری آنرا شناختند و در اقدامی تاریخی، رفراندم جمهوری اسلامی در فروردین ٥٨ را تحریم و به این رژیم “نه” گفتند. از آن روز به بعد این ملت با هجوم گسترده و همه‌جانبه پاسداران تروریست به خاک و سرزمین‌شان مواجه شدند.

خمینی در همان سال طی فتوایی علیه کوردها گفت: “أشداء على الكفار رحماء بينهم، این توطئه‌گرها در صف کفار واقع هستند. این توطئه گرها در کوردستان و غیر آن در صف کفار هستند، با آنها باید با شدت رفتار کرد. دولت با شدت رفتار کند”. با صدور این فتوا در کمترین زمان ده‌ها هزار نفر تا به دندان مسلح، به شهرها و استان‌های کوردستان هجوم بردند و دست به کشتار و قتل‌عام مردم زدند. در آن زمان که دکتر عبدالرحمن قاسملو، دبیرکل حزب دمکرات کوردستان ایران، رهبری جنبش آزادیخواهانه ملت کورد را برعهده داشت توانست با سازماندهی مناسب مبارزین کورد در قالب نیروهای پیشمرگه، علیه این تجاوز و جنایت‌های ضدبشری بایستد. از آن زمان تاکنون کوردها مدعی بوه و هستند که علیه تروریسم مبارزه می‌کنند. تروریسمی که به گفته دکتر قاسملو نه تنها گریبان کوردها را خواهد گرفت بلکه خاورمیانه و جهان را نیز به جنگ و آشوب خواهد کشید. چهار دهه از آن روزها می‌گذرد و جمهوری اسلامی به غده‌ای سرطانی در خاورمیانه بدل شده که جنگ وآشوب و ترور را برای مردمان جهان به ارمغان آورده است.

حال با وقوع این فجایع و گذشت چهل سال از جنایت‌های بی‌پایان جمهوری اسلامی ایران، سرانجام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه نوزده‌ام فروردین‌ماه، کلیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست “سازمان‌های تروریستی خارجی” قرار داد. در همین راستا، حزب دمکرات کوردستان ایران با انتشار پیامی، در توئیتر رسمی این حزب از تصمیم تاریخی دولت ایالات متحده آمریکا، مبنی بر افزودن نام سپاه پاسداران ایران اسلامی به لیست سازمان‌های تروریستی حمایت کرد.

کریم پرویزی، عضو هیئت اجرائی حزب دمکرات، طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت کوردستان میدیا در رابطه با تشریح موضع حزب مطبوع‌اش گفت: حزب دمکرات کوردستان ایران و ملت کورد، سال‌های متمادی است که اعلام کرده‌اند که سپاه پاسداران رژیم ایران، یک نیروی نظامی متعارف نیست و یک سازمان مافیایی-تروریستی است که به عنوان مادر تروریسم در خاورمیانه و اکنون تمام جهان، عمل می‌کند. حزب دمکرات قربانی تروریسم ایدئولوژیک شده از سوی رژیم و اجرایی شده توسط سپاه پاسداران می‌باشد و دو تن از دبیرکل‌های حزب دمکرات، یعنی دکتر قاسملو و دکتر شرفکندی و همچنین ده‌ها عضو رهبری و صدها کادر و عضو این حزب، توسط سپاه پاسداران و نیروهای وابسته‌شان ترور شده‌اند. قرار گرفتن این سازمان مافیایی و سرکوب در لیست سازمان‌های تروریستی، برای کوردها تایید تمامی مبارزات برحق کوردستان علیه این رژیم، در سطحی جهانی است. به همین خاطر ما ضمن اینکه این اقدام را اقدامی دیرهنگام می‌دانیم، اما از آن پشتیابنی می‌کنیم، زیرا تروریست بودن تمامیت رژیم جمهوری اسلامی را با خون هزاران عزیزمان درک نموده‌ایم.

سال‌ها مبارزه کوردها علیه رژیم فاشیستی- مذهبی ایران، بدون کوچکترین حمایت بین‌المللی ادامه داشته است. مبارزه‌ای که حتا با سکوت رسانه‌ای ایرانی و خارجی روبه‌رو بوده و یا به حاشیه رانده شده است. اما تحلیلگران بر این باورند که با قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست ترور دیگر جهانیان نمی‌توانند چشمان خود را بر مبارزات بر حق ملت کورد و نیروهای پیشمرگه کوردستان ببندند. در همین رابطه نیز کریم پرویزی به کوردستان میدیا گفت: “چنین تصمیمی، درهای دیپلماتیک بیشتری را برای مبارزات کوردها در ایران و نیز مبارزات برحق تمامی ملت‌های تحت ستم در ایران می‌گشاید و در سطح بین‌المللی نیز مشروعیت بیشتری برای این مبارزات کسب می‌کند. اگر تا قبل از این تصمیم، به مبارزات پیشمرگه‌های کوردستان با رژیم جمهوری اسلامی به عنوان موضوعی داخلی نگریسته می‌شد، با ورود سپاه پاسداران به لیست ترور، این مبارزات در بازنه‌ی مبارزه با تروریسم قرار می‌گیرد و در واقع تقابل پیشمرگه و سپاه پاسداران از یک تقابل داخلی به سطحی جهانی تغییر فاز می یابد و تمامی اقدامات و سرکوب‌ها و چپاولگری‌های سپاه در ایران به عنوان تصاحب اموال و آزادی‌های مردم توسط یک نیروی ترویستی معرفی می‌شود”.

گزارش: شهرام میرزائی

 

منبع:کردستان میدیا

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی