"an independent online kurdish website

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،zindan_goherdesht

ایران پرس نیوز

یکی از زندانیان بند 4 زندان گوهردشت کرج برای رهایی یافتن از شرایط قرون وسطایی و رفتارهای غیر انسانی به زندگی خود پایان داد.

زندانی حمیدرضا بیابانی حدودا 38 ساله در حدود 14 سال است که در زندان گوهردشت کرج در بلاتکلیفی بسر می برد. او را اخیرا از بند 7 زندان گوهردشت کرج به حسینیه سالن 11 بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل کردند. این زندانی بی دفاع به دلیل شرایط قرون وسطایی و رفتارهای غیر انسانی و وحشیانه روز یکشنبه 14 اسفند ماه برای رهایی یافتن از این شرایط که راه برون رفتی نمی یافت اقدام به خودکشی نمود و پس از فریادهای اعتراض آمیز همبندیانش او را به بهداری زندان منتقل کردند و در آنجا جان سپرد.
تقریبا در انتهای هر سالن زندان گوهردشت کرج یک مکانی بنام حسینیه وجود دارد.این مکان یکی از بدترین مکانهای هر بند می باشد که چندین برابر ظرفیت آن زندانی در آن جای داده اند.زندانیان در حسینیه ها بصورت کتابی می خوابند و حتی امکان چرخیدن هنگام خواب را ندارند.در این محلها حشرات موذی بی داد می کند. زندانیان که ضعیف جسه هستند توسط زندانیان شرور مورد تجاوز گروهی قرار می گیرند.مصرف مواد مخدر که توسط مسئولین زندان در اختیار باندهای مافیایی قرار می گیرد و به زندانیان فروخته می شود بیداد می کند. زندانیان که به لحاظ جسمی و روحی تحت فشارهای مضاعف هستند به مواد مخدر روی می آورند تا شاید لحظاتی وضعیت غیر انسانی را فراموش کنند.
زندانهای ولی فقیه علی خامنه ای به حدی غیر انسانی و قرون وسطایی است که تقریبا روزانه زندانیان اقدام به خودزنی و خودکشی می کنند که در مواردی متسفانه منجر به مرگ آنها می شود.
سعی و تلاش مسئولین زندان و به خصوص محمد مردانی رئیس زندان که از سرکوبگران مردم کردستان بوده است و از زمان انتصاب وی به ریاست این زندان وضعیت زندانیان را فاجعه بار نموده است با سرکوب وحشیانه با زندانیان برخورد کند. تنها پاسخ محمد مردانی ،علی خادم و فرجی نژاد رئیس اطلاعات زندان به زندانیان شکنجه جسمی وحشیانه و سرکوب حداکثر می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،ایجاد شرایط قرون وسطایی و غیر انسانی برای زندانیان بی دفاع توسط زندانبانان ولی فقیه را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار پایان دادن به سکوت در مقابل این جنایتها و ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.

15 اسفند 1390 برابر با 05 مارس2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

{jcomments off}

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی