"an independent online kurdish website

به گزارش فعالان حقوق بشر از احواز، علي تميمي متاهل داراي سه فرزند، ساكن كوي زويه احواز كه از تاريخ ٢٠/٤/٢٠١٣  توسط نيروهاي امنيتي بازداشت شده بود، تا كنون خانواده وي هيچگونه خبري از او دريافت نكرده است.ali-temimi-ahwaz

ده ها نفر از نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي در  فروردين 1392  جهت جلوگيري از تجمع و تظاهرات سالياد قيام 2005 با هجوم به چند نقطه شهر احواز از جمله كوي “زويه”ده ها نفر از شهروندان عرب را دستگيرکردند. در روز شنبه ٣١ فروردين ماه ، منزل  خانواده علي تميمي از جمله منازل كوي “زويه” كه مورد هجوم نيروهاي امنيتي شده بود ، اما او در منزل نبوده و ماموران از خانواده تميمي خواسته اند كه “علي ” خود را به كلانتري محل معرفي نمايد. در اين راستا حين رجوع علي تميمي به منزل و با خبر شدن از أمر با توجه به اينكه او مرتكب هيچ جرمي نشده، خود را به كلانتري محل معرفي كرده و خواستار دلائل إحضار  بود، نيروهاي انتظامي اما به محض ورود علي تميمي ،او را  به محل نامعلومی منتقل كرده اند. از همان تاريخ دستگيري توسط كلانتري محل ” علي تميمي” ناپديد و خانواده وي هـيچ خبري را از او دريافت نكردند.

خانواده “تميمي” به اداره اطلاعات شهر ، دادگستري ،بازداشتگاه ها و تمام زندانها مراجعه كرده اما  نتيجه اي از سرنوشت فرزند خود نگرفتند و تمام أعضاي اين خانواده شديداً تحت فشار روحي هستند. پدر و مادر علی تمیمی و همسر وي، با توجه به پيشينه نظام و  كشته شدن تعدادي از فعالان عرب زير شكنجه ، از وضعيت و سرنوشت ” علي ” نگران هستند.

اين خانواده خواستار اقدام  إنساني  از تمام سازمان هاي بين المللي و  كميته هاي حقوق بشر  جهت روشن شدن وضعيت فرزند خود شدند. قابل ذكر است كه چند تن از فعالان عرب احوازي از جمله غیبان عبیداوی از حمیدیه،محمد چلداوی از شهر احواز، رضا مغامسی از دزفول، محمد کعبی از شوش ، ناصر درافشان(آلبوشوکه ) از شهر احواز  و علیرضا غبیشاوی از اهالی خلفیه تا به حال زیر شکنجه ماموران اطلاعاتی کشته شده اند.

كريم دحيمي فعال حقوق بشر

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی