"an independent online kurdish website

ملاقات کابینی،تلفنی کبودوند در روز دوشنبه با همسر و فرزند بیمارش با برخوردهای تند وخشن ماموران زندان مواجه شد.rmmk

پس از گفتگوی کوتاه مدت همسر و فرزند مریض کبودوند، درخواست خانواده وی جهت تمدید مدت ملاقات با برخورد تند و خشن ماموران زندان اوین روبرو شد.ماموران با تهدید و اهانت به شخص کبودوند و خانواده‏اش، عدم تمدید مدت ملاقات را دستور دادستانی عنوان نمودند.

شایان ذکر است فرزند کبودوند دچار بیماری صعب العلاجی می باشد که وی را از تحرک زیاد منع می نماید وی پس از ده ماه به دیدار پدر شتافته بود،که متاسفانه این حادثه منجر به تشدید وضعیت روحی نامناسب او شده است.

شایان ذکراست مسئولین زندان از ارسال چند جلد کتاب آموزش زبان کردی که جهت تدریس برای آقای کبودوند ارسال گردیده بود ،جلوگیری به عمل آورده اند .

همچین طی ماه جاری مقام های امنیتی به رئیس سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان اطلاع داده اند که اتهامات جدیدی با احکام متفاوت برای ایشان در راه است که به زودی به وی ابلاغ میشود.

سازمان دفاع حقوق بشر کردستان ضمن اعتراض شدید نسبت به ادامه حبس غیر قانونی کبودوند از مقامات جمهوری اسلامی ایران درخواست میکند به ادامه حبس و اذیت و آزار رییس زندانی سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان پایان دهند.

 

دبیرخانه سازمان دفاع دفاع از حقوق بشر کردستان

چهارشنبه 17 مهر 1392

نهم اکتبر 2013

 

 

 

 

محمد صدیق کبودوند از دهم تیر ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت وبه جرم فعالیتهای حقوق بشری و روزنامه نگاری به 11 سال زندان محکوم گردیده است.

 وی در سال 2009 جایزه هلمن/همت نویسندگان تحت آزار را از سازمان دیده‌بان حقوق بشر دریافت کرد.

 همچنین در مراسم سال ۲۰۰۹ جوایز مطبوعات بریتانیا، کبودوندبه عنوان «روزنامه نگار بین‌المللی سال» برگزید شد. اعطا کنندگان جوایز مطبوعات بریتانیا ، کبودوند را «روزنامه نگار و مدافع برجسته حقوق بشر» معرفی کرده‌اند که از طریق فعالیتهای حقوق بشری و روزنامه نگاری خود در تشکیل شبکه‌ای مدنی از فعالان و جوانان کرد موثر بوده است.

کبودوند همچنین یکی از کاندیدهای دریافت جایزه صلح نوبل در سال 2011 توسط بنیاد صلح نوبل بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی