"an independent online kurdish website

بیانیه :

ضرب و شتم زندانیان سیاسی از سوی حکومت ایران غیر انسانی است.mafi_mrov

“به گزارش سایت کلمه، بر اثر تهاجم پنجشنبه صبح به بند ۳۵۰ اوین که توسط عوامل اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات و بیش از یکصدنفر از سربازان گارد سازمان زندانها صورت گرفت زندانیان بند ۳۵۰ با باتوم و … مورد ضرب و جرح قرار گرفتند که بیش از سی تن از آنان مجروح و مضروب شدند و دستکم چهارتن از زندانیان سیاسی به دلیل خونریزی و شکستگی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده اند، سی و دو نفر نیز پس از ضرب و جرح به انفرادی منتقل شده اند. تهاجم در پی اعتراض و مقاومت زندانیان در برابر برنامه خشن بازرسی به وقوع پیوسته است”.

حمله وحشیانه ،غیر انسانی و بی سابقه به زندانیان بی دفاع در یکی از بزرگترین زندانهای حکومت اسلامی ایران (اوین)نشان از بی توجهی و نا اگاهی مسئولان حکومتی از موازین و قوانین مدنی و حقوق بشری دارد.پیش از این نیز بار ها خبر حمله و ضرب و شتم زندانیان سیاسی توسط سازمانهای مدافع حقوق بشر از جمله سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان علیه زندانیان سیاسی و عقیدتی کرد افشا شده بود.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان ضمن اظهار نگرانی از وضعیت جسمی زندانیان سیاسی موردهجوم ،حمله وحشیانه روز پنجشنبه علیه زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین را غیر انسانی و غیر قانونی میداند و خواستار توقف اینگونه برخورد ها و پیگرد قانونی عاملان این هجوم غیر انسانی است . ماخواهان ملاقات فوری زندانیان سیاسی با خانواده هایشان جهت رفع نگرانی آنها و سازمانهای مدافع حقوق بشر هستیم.

دبیرخانه سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

 

30 فروردین 1393/19اوریل 2014

 

 

اسامی زندانیان سیاسی و امنیتی منتقل شده به انفرادی به شرح زیر است:

عبدالفتاح سلطانی،محمدامین هادوی،محمد صدیق کبودوند،محمد داوری،هوتن دولتی،مهدی خدایی،بهزاد عرب گل،مصطفی ریسمان باف ،مصطفی عبدی،علامرضا خسروی،ابوالقاسم فولادوند،مهرداد آهن خواه،سهیل عربی،رضا اکبری منفرد،امیر دوربین قاضیانی،اسدالله هادی،اسدالله اسدی،مجید اسدی،بهنام ابراهیم زاده،سعید متین پور،سهیل بابادی،سروش ثابت،علی عسگری،داور حسینی وجدان،سعید حایری،سمکو خلقتی،یاشار دارالشفاء،رضا همیاری،محمد شجاعی،امیر رضازاده

 

 

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی