"an independent online kurdish website

دانشجویان کرد دانشگاه های کردستان و ایرانsheyda_hatami24

دانشجویان مبارز کرد ارومیه

چنانچه مطلعید روز شنبه، دهم اسفندماه، “شیدا حاتمی” دانشجوی کورد کارشناسی ارشد دانشگاه ارومیه بنا به اظهارات اولیه پزشک قانونی به طرز مشکوکی در خوابگاه دانشجویی خویش به قتل رسیده است.

قتل شیدا حاتمی نخستین حادثه ناگوار طی ماه های اخیر نبود. در ماه های گذشته  دو دانشجوی کرد دیگر، از جمله سحر چوینی، اهل مریوان و دانشجوی پرستاری دانشگاه علوم پزشکی همدان و کوروش صوفیه، اهل سنندج و دانشجوی کارشناسی ارشد منابع طبیعی دانشگاه پردیس تهران نیز به صورت مشکوکی جان باختند.

بی توجهی مسئولان دانشگاه و عدم پیگیری و رسیدگی مسئولان قضایی به چگونگی رخداد این حوادث باعث می شود که ما نگرشی غیر نسبت به این وقوع این حوادث  داشته باشیم، تاریخ ٣۵ ساله زمامداری رژیم جمهوری اسلامی و آزمون ملت کرد طی این سالها ما را به این  فرجام می رساند که نقشه و برنامه یی سیستماتیک پشت این قتلها وجود دارد، نقشه و برنامه یی که بدون شک نهادهای امنیتی رژیم آن را هدایت می‌کنند.

بر این اساس بر ما دانشجویان و فعالان دانشجویی کرد دانشگاه های سراسر ایران و کردستان واجب است که در برابر قتل فرزندان این ملت ساکت ننشینیم و صدای اعتراض و نارضایتی خود را ابراز داریم، تا قاتلین و دست اندرکاران قتل “شیدا حاتمی” و دیگر دانشجویان شهید شناسایی و مجازات گردند.

اتحادیه دانشجویان دمکرات کردستان ایران از تمامی دانشجویان و فعالان دانشجویی کرد می خواهد، که با همبستگی و اتحاد و  راه اندازی آکسیون و تجمع های اعتراضی در دانشگاه های خود، به قتل دانشجوی فرهیخته کرد” شیدا حاتمی” اعتراض نمایند .

اتحادیه دانشجویان دمکرات کردستان ایران

١٢ اسفند ١٣٩٢ خورشیدی

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی