"an independent online kurdish website

باید در مقدمه گفت که ملیتها و مذاهب موجود در ایران بعد از پیروزی انقلاب مردمی ۱۳٥۷ بدون هیچ افراط و اغراقی دو دستی حاصل زحمات و مخالفتهای خود با سیاست رژیم شاهنشاهیaref-shexahmadi-0

را تقدیم شخصی کردند (خمینی) که با تمام اوصاف و احوال برادر خلف داعش بغدادی در ایران بشمار می رود.

با روی کار آمدن سیستم مذهبی در ایران که سالها آخوندهای حوزوی و درباری در حکومتهای پیشین رویای آنرا در سر می پروراندند جامه عمل پوشانده‌ شد. به یقین می توان گفت که کیفیت و جایگاه سیاسی ـ مذهبی که روحانیون ایران بدان رسیدند آنقدر وسعت داشت که دیگر کار مُلایان تنها در حوزه شرعی و دین فروشی، اشاعه خرافات و فریب مردم در داخل کشور نبود، بلکه خمینی به همراهی جمعی دیگر از روحانیون همفکر خود و مشاورین سیاسی اش نقشه معروف “صدور انقلاب” در كشورهای خلیج معروف به “الخطه الخمسینیه” یا برنامه پنجاه ساله را برای صدور انقلابش به سایر کشورها و منجمله دول عربی خلیج در اولویت فعالیتهای حکومتش قرار داد.

صدور انقلاب خمینی و دخالت در امور سایر کشورها در متن قانون اساسی رژیم ایران:

آری، اصول یکصد و پنجاه و دوم تا یکصد و پنجاه و پنجم قانون اساسی رژیم جمهوری اسلامی ایران به سیاست خارجی کشور پرداخته اند که بر اساس آموزه های اسلام شیعی، مبتنی بر صدور انقلاب اسلامی ایران به‌ جهان هستند.

در این میان اصل یکصد و پنجاه و چهارم قانون اساسی کاملاً به این مقوله اشاره دارد و اصل یکصد و پنجاه و دوم نیز گریزی به این مفهوم زده است. آنچه که برای ما در این بحث مهم است و درباره آن بحث خواهیم کرد، اصل یکصد و پنجاه و چهارم قانون اساسی می باشد.

در این اصل چنین آمده است: ” جمهوری اسلامی ایران سعادت انسان در کل جامعه بشری را آرمان خود می داند و استقلال و آزادی و حکومت حق و عدل را حق همه مردم جهان می شناسد. بنابراین در عین خودداری کامل از هرگونه دخالت در امور داخلی ملت های دیگر، از مبارزه حق طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت می کند”.!!

بنابراین این اصل قانون اساسی رژیم، اگرچه با تقیه و دورویی بیان می دارد که رژیم ولایت فقیه در امور سایر کشورها دخالت نمی کند، اما به طور آشکار نظام حاکم بر جهان را به چالش می کشد و قدرت های عمده و اصلی نظام بین الملل را وادار به واکنش نسبت وجود رژیم جمهوری اسلامی ایران کرده است، چنان که اکثریت قریب به اتفاق پژوهشگران مسائل سیاست جهانی عقیده دارند که انقلاب ربوده شده مردم ایران، توسط خمینی و همفکرانش بدون هیچ گمانی بزرگ ترین حامی و محرک پیدایش گروههای تروریستی با نقاب دروغین اسلامی بوده است.

در این میان دخالت رژیم ولایت فقیه در سرنوشت سیاسی و مذهبی مردم کشور هایی مانند لبنان، عراق، تونس، فلسطین، سوریه، بحرین، یمن، لیبی، مصر و… کاملاً تحت تٲثیر سیاست مداخله گرایانه حاکمان ایران بوده و ما امروز با مشاهده و کنکاش بیش از سه دهه از حاکمیت روحانیون در ایران، شاهد نتایج سیاست صدور انقلاب خمینی در کشورهای منطقه و جهان هستیم.

توهم دشمن فرضی و گسترش آن بعنوان دشمنان جهانی رژیم:

در عقیده شیعه و مطابق منابع و کتب شرعی آنها علاوه بر انسان، حتی میوه ها و حیوانات و اشیاء هم بر اساس قبول “اصل ولایت” تقسیم بندی شده اند. برای نمونه خورشید ولایت علی(رض) را قبول کرد و در نتیجه تا روز قیامت روشن باقی می ماند و ماه از پذیرفتن ولایت امتناع کرد و جبرئیل با بالش ضربه ای بدان زد و نور را از او پس گرفت و تا قیامت تاریک می ماند و روشنی خود را از خورشید می گیرد!!.

با این توضیح در حکومت شاهان مذهبی صفویه و نیز نظام ولایت فقیه کنونی در ایران، سعی می شود همیشه با مخفی کردن رٲی صحیح و صواب مخالفان حکومتهای مذهبی، مخالفان آنها بعنوان نیروی شر و بدی و دشمنان اسلام تلقی شوند و در در این میان نوعی دیگر از دشمن وهمی و پر خطر که فضایی عظیم و امکاناتی وسیع در اختیار دارد به طور مداوم نظام به اصطلاح الهی و امامی آنها را تهدید می کند.

اگر قشرهای مختلف مردم در ایران موافق یک یا چند سیاست کلی حاکمان نباشند و یا خواستار تغییر و تحول در نظام سیاسی حاکم بر کشور شوند، سریعاً اقدام آنها کج دهنی و مخالفت با خدا و امام محسوب گشته و یکایک شهروندان بعنوان معاند و همدست دشمنان قسم خورده فرضی که حاکمان متوهم ولایت فقیه بدان باور دارند، می بایست به اشد مجازات محکوم شوند، چرا که از نظر آنها مراتب نظام ولایی هرگز و هیچگاه کمتر از عرش ربانی نبوده و نیست.

اما سود و منفعت دشمن وهمی حاکمان رژیم ولایت فقیه آنست که هرگاه ببیند نظام سیاسی و مذهبی آنها در نتیجه اعتراضات و مخالفتهای عمومی متزلزل شده و خطر سقوط این دیکتاتوری عن قریب است، با پیش کشیدن دشمن فرضی لو این دشمن داعش برادرشان باشد یا قدرتهای بین المللی سعی برآن دارند تا آرامش و نبود تهدید را در کشور دستاورد مهم حاکمیت عدل علوی خود بدانند و نظر مردم را به کشورهای اطراف ایران که در آن جنگ داخلی و دشمن وجود دارد معطوف سازند.

از آغاز پدید آمدن گروه تکفیری تروریستی داعش که برنامه های آن بیشتر شبیه فتنه ها و حیله های خمینی و نظام ولایت فقیه است تا عقیده اکثریت اهل سنت، رژیم درصدد است هراز چندگاهی نزدیکی نیروهای داعش به مرزهای ایران و یا دستگیری چند تیم از آنها را در داخل کشور توسط نیروهای اطلاعاتی خود از طریق رسانه های خود اعلام کند و به مردم ایران اعلام دارد که هیچ خطری کشور را تهدید نمی کند، چرا که به‌ قول رژیم ولایت فقیه همه دشمنان قسم خورده امام زمان را رصد می کند. اما واقعا داعش دشمن رژیم ولایت فقیه است یا دوستی بهتر و برتر از برادر برای ملایان ایران؟!

در نگاه ظاهری شاید چون داعش ادعا می کند بر منهج سنت نبوی است پس اهل سنت است و سر ستیز با نظام ولایت روحانیون ایران دارد، ولی در عوض باید خاطرنشان ساخت غیر از آنکه داعش ساخته و پرداخته دست قدرتهای جهانی است، اما از تشویق و ترغیب سایر کشورهای منطقه هم برخوردار است و هرکدام رهبران و نیروهای داعش را برای پیشبرد مقاصد سیاسی خود بکار می گیرند، رژیم ترکیه برای کنترل دوباره موصل و کرکوک و مخالفت با خواسته های مشروع و تاریخی کُردها و رژیم ایران هم برای فریب افکار عمومی داخل کشور و مداخله جویی در سوریه و عراق بدان بهانه که داعش عتبات عالیات و مقابر امامان را هدف قرار می دهد. همچنانکه می دانیم هیچگاه شهرهای نجف و کربلا و قم و مشهد هدف داعش واقع نشدند، بلکه موصل و رقه و رمادی بر سر اهل سنت مظلوم عراق تخریب شد و هزاران زن و کودک قربانی و آوره‌ گشتند.

پس تهدید ویدئوی این اواخر گروه تروریستی داعش و هدف قراردادن عکس خمینی و خامنه ای بر روی دیوار و تهدید لفظی سران جمهوری اسلامی با چه هدف و مقاصدی طرح ریزی شده بود:

اولاً: تهدید کودکانه‌ داعش علیه رژیم ولایت فقیه با این شیوه‌ و بصورت لفظی که اینک در اوج ضعف نظامی آن گروه علیه ایران صورت می گیرد، کاملاً معلوم و مبرقش اشت که با هماهنگی و همسویی رژیم ایران صورت گرفته تا ضمن معلوم ساختن وضعیت کنونی آن گروه، به افکار عمومی داخل کشور دیکته‌ شود که‌ اگر اقتدار حاکمیت ولایت فقیه و توانایی رژیم در کنترل مرزها نبود، همین یک مشت تروریست ایرانی عضو داعش بی شک باعث سلب امنیت مردم می شدند.

ثانیاً: رژیم سعی دارد با فریفتن مردم داخل کشور و با بهره گرفتن از اوضاع و احوال جنگی و ناخوشایند کشورهای سوریه و عراق و افغانستان و نبود امنیت کافی در آنها برای انتخاباتی که کمتر از دو ماه دیگر برگزار می شود صحنه‌ سازی می کند.

سران رژیم برآنند که وجود امنیت و نبود جنگ و کشتار در ایران را بعنوان نوشداروی سهراب تبلیغ کنند و از اکنون با صحنه سازی های دوگانه و چندگانه می خواهند دیوارهای لرزان و پرشکاف حاکمیت خود را با حضور انبوه‌ مردم در انتصابات آتی ترمیم نموده و جلو فروپاشی حتمی خود را بگیرند.

با واقع بینی کامل می توان گفت تهدید اخیر داعش و ادعاهای قبلی رژیم ولایت فقیه در مورد وجود و دستگیری تیمهای داعش در داخل کشور همگی سر و ته یک کرباس بوده و هیچ واقعیتی جز فریب مردم ایران نداشته و ندارد. چرا که روز به روز گروه تروریستی داعش حدود سلطه اش کوچکتر می شود و به‌ احتمال قریب، روزهای آینده بطور کامل وجود آنها از عراق برچیده می شود.

ویدئوی ۳۶ دقیقه‌ای داعش با عنوان “سرزمین فارس” که در آن مردی که نقاب دارد خطاب به رهبر ایران می‌گوید “خامنه‌ای، مرد نفرین شده‌ای که رژیم به اصصلاح اسلامی ایران را کنترل می‌کنی، مطمئن باش که به زودی خانه‌ات را این گونه خراب خواهیم کرد.” در واقع بطور دیگری معنا پیدا می کند که خامنه ای تا ما هستیم هیچ تهدیدی متوجه تو و نظامت نیست، چرا که دلمشغولی همه نسبت به ماست و تو ای خامنه‌ ای این ویدئوی داعش را ساختی تا به مردم بگویئد اگر ادامه‌ حاکمیت ولایت خامنه ای نباشد داعش در ایران خواهد بود، اما مردم ایران باهوشتر می گویند “سگ زرد برادر شغال است و داعش خامنه ای هم با بغدادی وجبی فرق ندارد” و باید رژیم دیکتاتوری ولایت فقیه‌ از ایران رخت بربندد

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی