"an independent online kurdish website

عنایت فانی: مهمان این برنامه‌ء (به‌ عبارت دیگر) به‌ بنلادن (کرد) شهرت دارد.

رهبر‌ سابق گروه‌ جهادی انصار اسلام است و سالها در افغانستان و پاکستان بسر برده‌ و شاگرد عبداللا عضام استاد بنلادن بوده‌ است، او برای دو سال در منطقه‌ء بیاره‌ و خورمال کردستان عراق حکومت اسلامی شبیه‌ حکومت طالبان برقرار کرده‌ بود. نجم الدین فرج احمد که‌ به‌ ملا کریکار معروف است در نروژ اقامت دارد و بیش از یک دهه‌ است که‌ دولت نروژ تلاش میکند او را از این کشور اخراج کند، ولی هر بار دادگاه‌ علیه‌ اخراج او رأی داده‌ است. چون به‌ گفته‌ او در آنجا قانون حاکم است و حکومت قانون آن چیزی است که‌ او به‌ دنبالش است. این دوگانگی را چطور توجیه‌ میکند؟ ژیار گل به‌ خانه‌اش در اسلو پایتخت نروژ رفته و از او پرسیده‌ ملا کریکار واقعی کیست ؟).‌

 

آقای عنایت فانی تو یا هر فرد دیگر حق دارد به‌ (ملا کریکار) بگوید {(تو) بنلادن (من) هستید!} اما به‌ جای دیگران (کرد) حرف زدن بسیار زشت و کثیف میباشد! جهت اطلاع {(تو و سیستم BBC) ملا کریکار، ابوبکر بغدادی، بنلادن، القاعده‌، طالبان، بوکوحرام، داعش و جهادی انصار اسلام} همگی ثمرهء‌ انقلاب اسلامی مردم ایران به‌ رهبری آیت الله‌ خمینی هستند که‌ در روز 12‌ فروردین سال 1358 به‌ پای صندوق رأی رفتند و (جمهوری اسلامی ایران) را پایه‌ ریزی نمودند، ملت کرد آن انتخابات ( اسلامی) را بایکوت نمودند، سپس (آیت الله‌ خمینی) در روز 28 مرداد سال 1358 فتوای جهاد ملت(کرد) را چنین: اعلام کردند:

{اشداء علی الکفار رحماء بینکم} این توطه‌گرها در سطح (کفار) واقع هستند! این توطه‌گرها که‌ کردستان و غیره‌ هستند در سطح (کفار) واقع هستند! باید با آنها به‌ شددت رفتار کنند! دولت باید به‌ شددت رفتار کند! ژاندارمری با شددت رفتار کند، ارتش با شددت رفتار کند! اگر با شددت رفتار نکنند ما با آنها به‌ شددت رفتار خواهیم کرد!

 

مهمان شما هم در منطقه‌ء بیاره‌ و خورمال کردستان حکومت اسلامی شبیه‌ (حکومت اسلامی ایران) را تشکیل داد، او هم در باره‌ء ملت کرد در آن مصاحبه که‌ پخش کرده‌اید‌ (کرد را مرتت) اعلام نمودند. کلمه‌ (مرتت) در اسلام برابر با کافر است، پس با (این عبارت) که‌ مهمان شما هم مانند (رهبر انقلاب اسلامی مردم ایران)‌ کرد را کافر میدانند،‌ لازم است بفرمائید: (ملا کریکار) (خمینی کرد) میباشد و میخواهد این کفار از بین ببرد. بهتر است در جوار این هنرنمائی شما که‌ بنلادن را برای کرد ساخته‌اید، به‌ دو هنرمند دیگر در جامعه‌ فارس که‌ در رابطه‌ با کرد هنرنمائی فرموده‌اند، بنگریم.

1-

کنون کرد از آن تخمه‌ دارد نژاد‌

کز آباد نیآید بدل برش یاد

بود خانهاشان سراسر پلاس

ندارند در دل ز یزدان هراس.

 

ابولقاسم طوسی بهشتی.

 

2 –

مزن دم ز حکمت که‌ در وقت مرگ

ارسطو دهد جان چو بیچاره‌ کرد.

 

حافظ لسان العیب.

 

جملهء (عنایت فانی و نجم الدین فرج احمد، ملا کریکار) را من روی عکس نوشته‌ام.

این مطلب برای بخش فارسی (BBC) و چند سایت روانه‌ گشته‌ و در فیسبوک خودم هم قرار گرفته‌.

**

سه‌عی سه‌قزی

 

qayshi@yahoo.com

21/8/2017

 

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی