"an independent online kurdish website

در سایت ایران تریبون مطلبی تحت عنوان: (مذاکره بعضی از احزاب مهم کرد با نمایندگان حکومت ایران) قرار گرفته‌‌ است. به‌ قستمی از آن بنگریم: {مذاکراه‌ بعضی از احزاب مهم کرد با نمایندگان حکومت ایران – مطلب ویژه‌


 

چهار حزب کردی که گفته می‌شود در این مذاکره با نماینده جمهوری اسلامی شرکت داشتند عضو دفتر مرکز همکاری احزاب کردستان ایران هم هستند در هفته‌های گذشته، گزارش‌هایی درباره مذاکرات محرمانه چهار حزب کردستان ایران و جمهوری اسلامی منتشر شده است. گفته می‌شود حزب کومله زحمتکشان کردستان، حزب دموکرات کردستان ایران، حزب کومله انقلابی زحمتکشان و همچنین حزب دموکرات کردستان از جمله گروه‌هایی هستند که در این مذاکرات حضور داشتند.

دیدار برخی از احزاب کرد ایرانی با مقامات ایران

بی بی سی فارسی با شماری از رهبران این احزاب از جمله عبدالله مهتدى، دبیر کل حزب کومله کردستان ایران، و مصطفی هجری، دبیرکل حزب دمکرات کردستان ایران تماس گرفته است. آنها این گزارش‌ها را تأیید نکردند و اما در عین حال آن را رد نکرده‌اند}.

 

اگر به‌ (عنوان مطلب) و (خود مطلب) که‌ چند سطری از آن معرفی گشته‌‌، بنگریم تفاوت اساسی و فاحشی در آن مشاهده‌ میشود. در عنوان مطلب از احزاب (کرد) با (نماینده‌ حکومت ایران) استفاده‌ گشته‌، اما اگر به همان چند سطرء نمونه‌ بنگریم به‌ اسامی چهار جریان سیاسی زیر اشاره‌ میشود:

1 – حزب کومله زحمتکشان کردستان

2 – حزب دموکرات کردستان ایران

3 – حزب کومله انقلابی زحمتکشان

4 – حزب دموکرات کردستان

 

کلمه‌ء (کرد) در اسامی جریانهای سیاسی فوق وجود ندارد، اما مجریان بخش فارسی (BBC) از کلمه‌ (کرد) استفاده‌ نموده‌ است. در همان مطلب گزارشی این جملات بارها بکار گرفته‌ شده‌:

(احزاب کردی

گروهای کرد

نمایندگان کردها

… کرد …کرد)

**

با توجه‌ به‌ اینکه‌ کلمه‌ (کرد) در اسامی جریانهای فوق وجود ندارد و کلمه‌ (کردستان) همراه‌ نام آنها میباشد، چرا مجریان بخش فارسی (BBC) به‌ جای کلمه‌ء کردستان از کلمهء‌ کرد استفاده‌ نموده‌اند. آیا این عمل آنها چیزی جز تحریف و دروغ در آن گزارش، میباشد؟

 

متاسفانه‌ مسولین سایت (ایران تریبون) نه‌ آنکه‌ به‌ عمل‌ دروغی و تحریفگری مجریان بخش فارسی (BBC) برخورد نمینمایند، یا حداقل از بازپخش آن پرهیز کنند، اقدام به‌ پخش آن مینمایند و آنرا هم در قسمت مهم صحفه‌ سایت قرار میدهند.

 

لازم به‌ یادآوری است این عمل زشت غیره‌ انسانی و غیره‌ سیاسی تحریف و دروغ در رسانه‌های خبری که‌ متعلق به‌ کشورهای اروپای و امریکا و اسرائیل هم میباشد و مجریان آنها (فارس) هستند انجام گرفته‌، خود نویسنده‌ این چند سطر (باره‌ها) به‌ صورت کتبی و شفاهی اعتراض داشته‌ و آنها را افشا نموده‌ است.

24/7/2019

سه‌عی سه‌قزی

sai.saqzi@gmail.com

 

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی