"an independent online kurdish website

آواتودی/ مهسا امینی، دختر جوان اهل سقز که بر اثر شکنجه سرکوبگران گشت ارشاد به حالت کما فرورفته بود، در پی این اقدام جنایتکاران جمهوری اسلامی به قتل رسید.

مهسا امینی، روز چهارشنبه بیست و سوم شهریور ماه، در یکی از پارک‌های تهران توسط سرکوبگران گشت ارشاد به بهانه حجاب اجباری بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد.

وی در بازداشتگاه وزرا بر اثر شکنجه مزدوران خامنه‌ای خائن بر اثر ضرب و شتم به طور همزمان دچار سکته قلبی و مغزی شد و به کما فرورفت. او امروز جمعه بیست و پنجم شهریور ماه در بیمارستان کسری تهران، جان خود را به دلیل ایدئولوژی‌های حکومت جمهوری اسلامی از دست داد.

مادر مهسا امینی: دخترم پیش از بازداشت در سلامت کامل بود

آواتودی/ مژگان امینی، مادر زنده‌یاد مهسا امینی در گفتگو با رادیو فردا که ساعاتی پیش از جانباختن وی منتشر شد، می‌گوید؛ دخترم پس از پیاده شدن از مترو توسط ماموران گشت ارشاد بازداشت شده و در هنگام بازداشت در صحت و سلامت کامل بوده است.

خانم امینی با بیان اینکه پوشش دخترش در زمان بازداشت، مغایرتی با قوانین حجاب اجباری نداشته، عنوان می‌کند: دختر من سالم و سرحال بود، پس از انتقال به بازداشتگاه دچار مشکل جسمانی شد. مسئولان باید پاسخگو باشند که به چه جرمی و به چه حقی این بلا را بر سر دختر من آوردند؟

بر اساس این گزارش، خانواده امینی شکایت خود را به مراجع قضایی ارائه داده و خواستار رسیدگی به شکایت‌ هستند.

من

زنده‌یاد مهسا امینی، روز چهارشنبه بیست و سوم شهریور ماه، توسط سرکوبگران گشت ارشاد در تهران به بهانه حجاب اجباری بازداشت و به بازداشتگاه وزرا منتقل شد. او در این بازداشتگاه بر اثر شکنجه مزدوران خامنه‌ای خائن و در پی ضرب و شتم دچار سکته قلبی و مغزی شد و به کما فرورفت و امروز جمعه بیست و پنجم شهریور ماه در بیمارستان کسری تهران، جان خود را به دلیل ایدئولوژی‌های حکومت جمهوری اسلامی از دست داد.

پیام بستگان مهسا امینی: امیدواریم صدای اعتراض ما به گوش جهانیان برسد

آواتودی/ دقایقی پس از قتل زنده‌یاد مهسا امینی که بر اثر ضربه به جمجمه و خون‌ریزی مغزی توسط مزدوران خامنه‌ای خائن، جان خود را از دست داد، عرفان مرتضایی یکی از بستگان نزدیک خانواده امینی طی پیامی ویدئویی خواهان هم‌صدایی و همدلی مردم در مواجه با این جنایت شد.

آقای مرتضایی در بخشی از سخنان خود خطاب به مردم می‌گوید: امیدوارم، یکدل و یکصدا جهت پیشگیری از وقوع مجدد این رویداد ناخوشایند اقدام کنیم و صدای اعتراض خانواده ما به گوش جهانیان برسد.

زنده‌یاد مهسا امینی، در پی بازداشت توسط سرکوبگران گشت ارشاد و انتقال وی به بازداشتگاه وزرا، مورد ضرب و شتم شدید این مزدوران قرار گرفت و امروز جمعه بیست و پنجم شهریور ماه در حالی که در وضعیت کما به سر می‌برد، در پی ضربه به جمجمه و خونریزی مغزی توسط مزدوران جمهوری اسلامی به قتل رسید.

عامل قتل مهسا امینی چه کسی است؟

⭕️تهرانی‌های باغیرت علیه عاملان قتل مهسا امینی خروشیدند

گزارشی در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته که عامل ضرب و شتم و قتل زنده‌یاد مهسا امینی را “سرهنگ پاسدار سیدعباس حسینی، فرمانده یگان ارشاد” عنوان کرده است.

به گزارش آواتودی، این مطلب در شبکه‌های اجتماعی با عنوان “افشاگری ستوان‌یکم حسن شیرازی، جمعی یگان گشت ارشاد تهران در خصوص چگونگی آسیب منجر به قتل مهسا امینی” انتشار یافته است.

این شخص عنوان کرده است: زمانی که مهسا را از خودروی ون پیاده کردند، من از پنجره یکی از طبقات او را می‌دیدم، دخترک بسیار ترسیده بود و با صدای بلند در حالی که دستانش را روی سرش گرفته بود، جیغ می‌کشید. یکی از ماموران زن به سمت او رفت و گفت؛ “خانم جیغ نزن، یک تعهد می‌دهی و تا یک ساعت دیگر آزاد می‌شوی”. اما چنان ترسی در دخترک بود که گمان کنم اصلا حرف‌های او را نمی‌شنید و به جیغ زدن ادامه می‌داد و می‌گفت؛ رهایم کنید.

این مامور پلیس افزود: همکاران خانم او را کشان‌کشان به سمت ساختمان بازداشتگاه ارشاد می بردند و او همچنان جیغ می‌زد. ناگهان فرمانده یگان ارشاد “سرهنگ پاسدار سیدعباس حسینی” که عازم کربلا هم بود و برای شرکت در مراسم اربعین ساعاتی قبل در صبحگاه از تمام نیروهای یگان طلب عفو و حلالیت کرده بود، در حالی که از شنیدن صدای جیغ دخترک خیلی عصبانی به نظر می‌رسید وارد معرکه شد و با مشت محکمی بر سر مهسا ضربه زد و گفت؛ “خفه شو  دختره بدکاره”.

شیرازی اظهار داشت: ناگهان سکوت بر فضای یگان حاکم شد و مهسا روی زمین افتاد. سپس به او لگد زد و گفت؛ “ببرید بازداشتگاه منفی دو که تاریکترین بازداشتگاه یگان ما است”. مهسا بیهوش بود ولی خانم‌ها سعی می‌کردند او را بلند کنند. خانم صدیقی گفت؛ “تمارض نمی‌کند جناب سرهنگ، بی‌هوش است” و خانم خالقی هم با استرس گفت؛ “از گوشش خون می‌آید”.

وی افزود: ناگهان همه سراسیمه شدند و سرهنگ که نمی‌خواست از خود نگرانی بروز دهد با غرور و نخوت همیشگی به اتاق خود برگشت و بیست دقیقه‌ای طول کشید تا آمبولانس به محوطه یگان آمد و مهسا را برد.

این مامور نیروی انتظامی گفت: اگر در برنامه سرهنگ تداخلی نشده باشد، اکنون در کربلا مشغول عزاداری اربعین است!

شیرازی در پایان تاکید کرد: من بر حسب وظیفه شرعی و شرف سربازی که به آن سوگند خورده‌ام، حقایق را برای مردم ایران نشر دادم و این مطالب را برای بازرسی سازمان و دفتر فرماندهی نیز به صورت مکتوب ارسال کردم. مهسا در کلاس دچار سکته قلبی نشده و این بزرگترین دروغ از جانب مرتکبان قانون‌شکن در قتل یک دختر مسلمان است.

آواتودی/ بنابر گزارش‌های دریافتی از شهروندان، هموطنان ساکن تهران در خیابان‌های منتهی به بیمارستان کسری، با برپایی تجمعات اعتراضی علیه جنایت‌های جمهوری اسلامی به خروش آمده‌اند.

برخی از هموطنان با به صدا درآوردن بوق ممتد خودروها در خیابان‌های اطراف بیمارستان کسری و میدان آرژانتین اعتراض خود را به جنایات مزدوران خامنه‌ای در قتل مهسا امینی نشان دادند.

تعداد قابل توجهی از شهروندان تهرانی در مسیر رفتن به بیمارستان کسری و پیوستن به تجمعات اعتراضی هستند.

هموطنان تهرانی‌ها با پیوستن به تجمعات، از همشهریان خود دفاع کنند و آنها را تنها نگذارند.

اجازه ندهیم، مزدوران جمهوری اسلامی بار دیگر با خیال آسوده و فارغ از رویارویی با هرگونه اعتراض و مجازات، به جنایت‌های ننگین خود ادامه دهند.

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی