"an independent online kurdish website

در پی قطع  ناگهانی، مداوم و طولانی‌مدت برق که علاوه بر وارد کردن آسیب‌های جدی به مشاغل، خط تولید صنایع، و مراکز درمانی و بیمارستان‌ها، با وجود گرمای کم‌سابقه هوا زندگی شهروندان را مختل کرده، در چند شهر ایران اعتراضات و تجمعاتی در جریان است. در برخی مناطق قطعی آب هم با خاموشی همراه است.

در برخی مناطق کشور که آب شرب آنها از چاه‌های عمیق تامین می‌شود، قطعی برق و آب هم‌زمان اتفاق می‌افتد. چرا که استخراج آب از این چاه‌ها، به برق نیاز دارد.

در این حال، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی می‌گوید که استخراج رمزارزها با استفاده از برق تولیدی کشور به صورت قانونی و غیرقانونی همچنان در جریان است.

خبرگزاری ایسنا، به نقل از فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نوشته که «باید زمان‌بندی دقیقی درباره خاموشی‌ها در مجموعه‌های اداری، صنعتی و مشترکین خانگی اعلام شود.»

او از جانب مردم گفته که  توقع آنها «این است که حداقل خاموشی‌ها طبق زمان‌بندی اعلام‌شده انجام شود و به طور ناگهانی این اتفاق رخ ندهد.»

به گزارش صدای آمریکا، پیش‌تر، رئیس کمیته ارزیابی سیلاب کمیته ملی سدهای بزرگ ایران، گفته بود که فاجعه در ایران «عمیق‌تر از قطع برق و جیره‌بندی آب است.»

مرگ بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه یک بیمارستان در اثر قطعی برق

ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهد در پی قطع ناگهانی برق در بخش مراقبت‌های ویژه در یک بیمارستان، بیماران یکی یکی جانشان را از دست می‌دهند و کاری از دست پزشکان بر نمی‌آید.

ڤیدیۆ

نویتـرین هەواڵ و بابەت


فارسی